Včelařské potřeby - Včelařství Krejčí

PRODUKTY

Vše pro získávání vosku
Vše pro získávání a skladování vosku, pylu, propolisu a medoviny


Řadit dle: 
< předchozí 1 2 3 další >
  Záznamů:  
Separátor vosku a medu Kód: 104577
"Zařízení slouží k oddělení medu od vosku z ""odvíčkovanců"". Díky tomu získáte čistý med a vosk. Kapacita 40kg, výkon 2000W,...
Cena: 27 500,00 Kč/ks s DPH
ks

Separátor vosku a medu

Kód: 104577
"Zařízení slouží k oddělení medu od vosku z ""odvíčkovanců"". Díky tomu získáte čistý med a vosk. Kapacita 40kg, výkon 2000W, 230V.Přístroj z ušlechtilé nerez oceli odděluje automaticky vosk od medu působením ve víku zabudovaného topení s ventilátorem, aniž by se tento přehřál. Ventilátorem se docílí stejnoměrné rozdělení tepla na celkovou vosko-medovou plochu. 

Ideální přístroj pro včelařství, která odvíčkovávají s odstraňovacím strojem či nožem a tím mohou zpracovat více odstraněného vosku smíchaného s medem. 

Kapacita nad odkapávacím plechem je asi 55 litrů, takže se dá hravě 40-ti kilová nádoba plná odstraněného vosku rozložit na odkapávací plech. 

Odstraněný vosk rozdělíte jen mezi držadla tak, aby zvenčí zůstal otevřený okraj, přes nějž může teplo proniknout také dolů. Nastavte termostat na maximální teplotu, med se nepoškodí, protože rychle odtéká a roztavený vosk tvoří na povrchu medu ochranný film. Po skončení tavícího postupu přístroj na termostatu odpojte a nechejte asi půl hodiny ochladit pouze ventilátorem. Potom otevřete střihový kohout a med vypusťte. Sejměte víko, vyjměte sítový plech a odeberte mezitím ztuhlý blok vosku. Jako doplňující využití může být přístroj použit také k rozpouštění medu. Na odkapávací plech se postaví buď naplněné sklenice s medem nebo vědro na med např. 12,5kg a termostat se nastaví na 40 stupňů C.

Termostatická regulace topné spirály od 30 do 110 stupňů 2000W, 230V připojení, průměr kotle 55 cm, výše nádoby včetně větracího motoru asi 90cm. 

Váha asi 22 kg. 

Návod slouží zároveň jako zároční list.

Z ušlechtilé oceli nerez, odděluje automaticky vosk od medu působením ve víku zabudovaného topení s ventilátorem, aniž by se tento přehřál. Ventilátorem se docílí stejnoměrné rozdělení tepla na celkovou vosko-medovou plochu. 

Ideální přístroj pro včelařství, která odvíčkovávají s odstraňovacím strojem či nožem a tím mohou zpracovat více odstraněného vosku smíchaného s medem. 

Kapacita přes odkapávací plech asi 55 litrů, takže se dá hravě 40-ti kilová nádoba plná vosku s medem umístit na odkapávací plech. 

Vosk s medem umístit jen mezi držadla tak, aby zvenčí zůstal otevřený okraj, přes nějž může teplo proniknout také dolů. Nastavte termostat na maximální teplotu, med se nepoškodí, protože rychle odtéká a roztavený vosk tvoří na povrchu medu ochranný film. Po skončení tavícího postupu přístroj na termostatu nastavte na 20 st.C a nechejte asi půl hodiny ochladit. Potom otevřete kohout a med vypusťte. Pak sejměte víko s větracím otvorem, vyjměte sítový plech a odeberte mezitím ztuhlý blok vosku. 

 Jako doplňující užitek může být přístroj použit také k rozpouštění medu. Na odkapávací plech se postaví buď naplněná sklenice s medem nebo vědro na med např. 12,5kg (č.6000252) a termostat se nastaví na 40 stupňů C. Termostatická regulace topné spirály od 30 do 110 stupňů 2000W, 230V připojení, průměr kotle 55 cm, výše nádoby včetně větracího motoru asi 90cm. 
Tavidlo vosku Kód: 7027
• nerezový zateplený box s víkem • použití na všechny typy rámků • jedna várka 15 rámků (všechny typy) • doba vytavení...
Cena: 29 800,00 Kč/ks s DPH
ks

Tavidlo vosku

Kód: 7027

• nerezový zateplený box s víkem • použití na všechny typy rámků • jedna várka 15 rámků (všechny typy) • doba vytavení 15-20 minut • zásobník na vodu 4,5 litru • elektrický vyvíječ páry 2 kW /230V • vnitřní síto na voští • vana na vosk vytahovací kónická - pod sítem • vana na vosk s výpustí • stavoznak hladiny vody v nádrži • hladinový spínač • stavitelné nožky
Tavidlo vosku malé s 1ks vyvíječe páry Kód: 106280
Rozměry: výška 57cm(vnitřní od síta je 49cm), šířka 34cm, délka 40 cm. Tloušťka plechu je 2mm. Vyráběno v Čechách, svařováno...
Cena: 8 900,00 Kč/ks s DPH
ks

Tavidlo vosku malé s 1ks vyvíječe páry

Kód: 106280
Rozměry: výška 57cm(vnitřní od síta je 49cm), šířka 34cm, délka 40 cm. Tloušťka plechu je 2mm. Vyráběno v Čechách, svařováno ručně. Ideální pro tavení celých rámků pomocí páry, kterou vyvíjí generátor. V hranaté nerez nádobě (dobré skládání rámků) je vyjímatelné nerez síto. To slouží pro oddělení košilek ... Jako zdroj páry využívá generátoru páry jež ústí do prostoru pod síto, čímž dochází k vynikajícímu vyvařování vosku právě odspodu a postupně. Kapacita kolem 12 ks rámků 39x24, menších více. Velikost samozřejmě i pro Langstroth (i výška 285).
Tavidlo vosku střední se dvěma vyvíječi Kód: 104621
< DÍKY DVĚMA VYVÍJEČŮM ÚŽASNÁ VÝTĚŽNOST. Vyvíječe jsou již v ceně. Opravdu doporučuji. rozměr: výška 57 cm, šířka 40 cm,...
Cena: 12 500,00 Kč/ks s DPH
ks

Tavidlo vosku střední se dvěma vyvíječi

Kód: 104621
< DÍKY DVĚMA VYVÍJEČŮM ÚŽASNÁ VÝTĚŽNOST. Vyvíječe jsou již v ceně. Opravdu doporučuji. rozměr: výška 57 cm, šířka 40 cm, délka 55 cm. Tloušťka plechu je 2mm. Vyráběno v Čechách, svařováno ručně. Ideální pro tavení celých rámků pomocí páry, kterou vyvíjí dva generátory. V hranaté nerez nádobě (dobré skládání rámků) je vyjímatelné nerez síto. To slouží pro oddělení košilek ... Jako zdroj páry využívá dvou generátorů páry jež ústí do prostoru pod síto, čímž dochází k vynikajícímu vyvařování vosku právě odspodu a postupně. Kapacita kolem 24 ks rámků 39x24, menších více. Velikost samozřejmě i pro Langstroth (i výška 285). >
Tavidlo vosku parní - sada vyvíječ + buben Kód: 104471
Parní buben Použití: Buben se používá k párovému generátoru pro umístění rámků. Je vyroben z tepelně odolného plastu. Lze do něj...
Cena: 5 200,00 Kč/ks s DPH
ks

Tavidlo vosku parní - sada vyvíječ + buben

Kód: 104471

Parní buben Použití: Buben se používá k párovému generátoru pro umístění rámků. Je vyroben z tepelně odolného plastu. Lze do něj umístit cca 12-15 plástů 39x24 nebo okolo 20 polorámků. Vyhovuje pro max. výšku rámku 44,8 mm - tedy Langstroth. Buben lze nahradit polystyrénovými nástavky, v nichž jsou plásty normálně zavěšeny nebo doma vyrobenou izolovanou komorou o max. objemu cca. 2 nástavků 39 x 24 nebo 3 nástavků pro nízké rámky. Návod k použití: Dle zkušeností je pro urychlení a zkvalitnění těžby vosku výborné buben zaizolovat dekou, molitanem či plstí. - Párový buben postavte šikmo na zvýšenou plochu, např. na kameny, dříví, dřevěné desky, apod. - Pod vývodový otvor umístěte kbelík na vosk - Hadici pro přívod páry zasuňte do příslušného otvoru cca v 1/3 nádoby - Rámky postavte na dvě dřevěné lišty do párového bubnu - vhodnější je dřevěný rám, jež je součástí dodávky bubnu. - Zavřete víko bubnu a začnětě přivádět páru. Párový generátor k tavení vosku Technická data: 220-240V/50Hz/1800-1950 W Princip: generátor vyvíjí páru, která vytavuje vosk z díla, které je ponecháno v rámcích, jako např.sluneční tavidlo. Odpadá veškerá špinavá práce. Použití: * k vyvařování rámků s dílem bez vyřezání díla z rámků (rámky musejí být drátkovány). * vosk vytéká zcela čistý * za cca 40 minut vyvaříte cca 15 až 30 rámků (dle velikosti) * odpadá topení, namáčení rámků, Návod k použití: 1. otevřít šroub v místě přívodu vody 2. do přístroje nalít 3 litry vody 3. šroub pevně zatáhnout 4. hadici upevnit k přístroji a druhý konec zasunout do předvrtané díry v úlu 5. el. šňůru zapojit do přístroje a do zásuvky dle návodu k bubnu 6. vyčkat 30 až 40 minut - dokud vytéká vosk 7. odpojit el. šňůru ze zásuvky 8. opatrně otevřít poklop bubnu (uniká pára!!!) 9. rychle vyjmout postupně plásty s vyvařeným dílem - za tepla je očistit 10. naskládat nové plásty na vyvařování 11. dolít vodu do generátoru páry Tři litry vody se ohřívají cca 10-15 minut, tuto dobu lze podstatně zkrátit použitím horké vody. Toto množství vody vystačí na cca 50 minut provozu přístroje. Důležitá upozornění: Při naplňování a vyprazdňování vody z přístroje musí být přístroj vypnutý z elektřiny. Z důvodu nebezpečí popálení horkou párou je nutné vždy 2 minuty před otevřením horního šroubu počkat. Přístroj se při nedostatku vody automaticky vypne. Pokud k tomu dojde, doplňte ihned studenou vodu a přístroj se automaticky opět zapne, což může v některých případech trvat delší dobu. Úplnému vypaření vody byste měli předejít a vyloučit ho např. použitím spínacích hodin. V případě poruchy: - přístroj vypněte - zkontrolujte množství vody v přístroji - zkontrolujte, zda hadice, kterou vede pára, není ucpaná - zkontrolujte přívod elektřiny.
Řadit dle: 
< předchozí 1 2 3 další >
  Záznamů: