Včelařské potřeby - Včelařství Krejčí

PRODUKTY

O nás

Včelařství Krejčí začalo své působení v oblasti Humpolecka a ve velmi krátké době rozšířilo svou činnost pro včelaře po celé České republice. Na našich internetových stránkách naleznete širokou nabídku ochranných včelařských pomůcek, krmítek pro dokrmování včelstev a řady dalších produktů z oboru včelařství. Nabízí kompletní sortiment včelařských potřeb pro začínající, ale i zkušené včelaře.

Na základě zkušeností nás samotných, našich zákazníků i dodavatelů nebo přímo výrobců, dodáváme včelařské potřeby vysoké kvality a za velmi příznivé ceny.


Včelařství

Včelařství je jedno z nejstarších odvětví živočišné výroby zabývající se chovem včel. Přímý užitek spočívá v produkci lehce stravitelného a dieteticky hodnotného medu a některých dalších produktů, například mateří kašičky, včelího vosku, tmelu (propolisu), včelího jedu. Nepřímý užitek spočívá ve zvyšování produkce rostlinné výroby opylováním.

Jak přispívá včelařství přírodě a společnosti

V dnešní době význam včelařství rapidně vzrůstá. Využívá se hlavně přirozená činnost včel, která je nutná pro jejich přežití, tj. sběr pylu a nektaru. Sběr pylu souvisí s opylováním rostlin a je dokázáno, že až 95% podílu na zajištění opylování hmyzosnubných rostlin mají včely. Zbývajících 5% zajišťuje ostatní hmyz. Dále se odhaduje, že každé včelstvo v období květu ovocných stromů uvolní pro sběr pylu kolem pěti tisíc jedinců.

Podíl včelařů a včel na zvyšování zemědělské produkce

Včely se využívají také pro opylení zemědělských plodin. Toto je výhodné také proto, že zemědělské podniky pěstují hmyzomilné plodiny na velkých plochách, proto lze včelstva jednoduše přemístit na místa, kde je jejich činnost nejvíce potřeba. Většina včelařů své včely co nejvíce přibližuje k porostům nebo se včelstvy za porosty kočují i několik desítek kilometrů.

Včelařství Krejčí a včelařství

Včelařství Krejčí na základě zkušeností, zkušeností našich zákazníků i dodavatelů nebo přímo výrobců, dodává včelařské potřeby vysoké kvality a za velmi příznivé ceny.

Náš kompletní sortiment včelařských potřeb je vhodný nejen pro začínající včelaře, ale i pro ty zkušené.