Včelařské potřeby - Včelařství Krejčí

PRODUKTY

Ostatní naše produkty
Léčivé včelí produkty, sladkosti, medové müsli


Řadit dle: 
  Záznamů:  
Květový pyl 100g - sklenička Kód: 107056
Rouskový pyl donášejí včely jako svou základní potravu v rouskách na zadním páru noh. Tvar a barva pylu jsou pro každý druh rostliny...
Cena: 75,00 Kč/ks s DPH
ks

Květový pyl 100g - sklenička

Kód: 107056
 • Rouskový pyl donášejí včely jako svou základní potravu v rouskách na zadním páru noh. Tvar a barva pylu jsou pro každý druh rostliny charakteristické.
 • Získávání rouskového pylu umožňuje lapač pylu umístěný u česna, který ze zadních nožek včel zachytí malou část pylových koláčků (ne více než 10 procent snůšky).

Složení pylu

Pylová zrna obsahují kromě vody, bílkovin, tuků a sacharidů také vitamíny skupiny B, D, E a H, z minerálních látek je to křemík, síra, měď, kobalt, sodík, železo, hliník, vápník, hořčík, mangan, fosfor, baryum, stříbro, zinek, molybden, chrom a stroncium.

Pyl a zdraví

Pyl ovlivňuje střevní mikroflóru a podněcuje funkce žaludku. Především ale zlepšuje celkový stav organismu, stimuluje tělesný a duševní pocit plného zdraví.

Podporuje prokrvení a způsobuje výrazný vzestup počtu červených krvinek, který potvrzují i odborníci. Proto je rouskový pyl vhodný zejména pro lidi, kteří potřebují zvýšit hladinu červených krvinek přírodní cestou, tzn. bez chemických látek.

Dávkování : 1 - 2 čajové lžičky denně

Doplněk stravy

Mateří kašička 10g Kód: 107055
Mateří kašička v přírodním stavu, tak jak je získána přímo od včel, neupravována.Je třeba ji proto chovávat v chladnu.Baleno do...
Cena: 200,00 Kč/ks s DPH
ks

Mateří kašička 10g

Kód: 107055
Mateří kašička v přírodním stavu, tak jak je získána přímo od včel, neupravována.Je třeba ji proto chovávat v chladnu.Baleno do injekční stříkačky pro pohodlné dávkování.
 • při průduškovém astmatu, opakujících se zánětech horních cest dýchacích, zvyšuje odolnost proti virovým onemocněním,
 • u arteriosklerózy vyrovnává krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje krvetvorbu,
 • léčí stavy po srdečním infarktu a mozkové mrtvici, u srdečních předinfarktových potížích upravuje stav,
 • má příznivý vliv na psychiku, nervový systém, spánek
 • pomáhá ke zvýšení sexuální aktivity, u frigidity žen,
 • v kosmetice je prokázán příznivý regenerační účinek, zmírňuje vrásky,
 • snižuje toxicitu léků, zlepšuje činnost jater a střev,
 • zpomaluje příznaky stárnutí celého organismu

Dávkování mateří kašičky:
Zpravidla se užívá 0,5g - 1g nalačno denně přímo pod jazyk. Necháme pod jazykem rozplynout, asi po 3 min. spolkneme. Po užití je vhodné 30min. nejíst. Takto denně 20 dní užíváme, pak následuje 30 dní pauza a opět se může užívat mateří kaše. U dětí se množství snižuje na polovinu. Mateří kašičku skladujte v chladničce! Neužívat v době těhotenství a při kojení.

Doplněk stravy


Plástový pyl PERGA 100g Kód: 107057
Pyl perga je získáván z plástů včelstva. Je to květový pyl, který je přepracován včelami přímo v úle. Zde je vystaven přírodnímu...
Cena: 210,00 Kč/ks s DPH
ks

Plástový pyl PERGA 100g

Kód: 107057
 • Pyl perga je získáván z plástů včelstva. Je to květový pyl, který je přepracován včelami přímo v úle. Zde je vystaven přírodnímu kvasnému procesu, během něhož vznikají velice důležité substance bez vnějšího zásahu.

Analýzy dokazují nepostradatelné aminokyseliny, stopové prvky, enzymy a řadu potřebných živin. Všechny tyto látky jsou biologicky vyvážené a působí synergicky. Perga je o více než 50% účinnější než květový pyl rouskovaný a je zde opravdu minimální pravděpodobnost, že vyvolá alergické reakce. V oblibě ho u nás mají zákazníci, kteří jsou normálně alergičtí na květový pyl a tento jim alergie nezpůsobuje.
Podporuje organizmus k rychlé obnově duševní a fyzické síly, zvláště v rekonvalescenci po vyčerpávajících chorobách a po operacích. Při depresivních stavech obnovuje duševní rovnováhu, vyvolává pocit spokojenosti a chuti k životu. Účinek pergy na centrální nervovou soustavu je trvalejší a hodnotnější, než-li účinek při užívání jiných látek, zejména drog. Dobrých výsledků je dosahováno u hypertrofie (zbytnění) prostaty, detoxikace jater, při syndromu únavy, neplodnosti, impotenci a snížené sexuální aktivitě.

Dávkování:
1 - 2 čajové lžičky denně

Doplněk stravy

Propolis surový 20g Kód: 107058
Propolis je bohatá směs bioaktivních látek, pryskyřice, éterických olejů a pylu, sbíraný včelami ze stromů a rostlin. Má mimo jiné...
Cena: 75,00 Kč/ks s DPH
ks

Propolis surový 20g

Kód: 107058
Propolis je bohatá směs bioaktivních látek, pryskyřice, éterických olejů a pylu, sbíraný včelami ze stromů a rostlin. Má mimo jiné protizánětlivé a bolesti snižující účinky, ničí bakterie, bacily a viry. Surový se upravuje macerací v alkoholu po dobu cca 10 dní. Poté přecedit přes látku a uschovat v temnu a chladu.
Řadit dle: 
  Záznamů: