Včelařské potřeby - Včelařství Krejčí

PRODUKTY

Krmiva a potřeby pro krmení


Řadit dle: 
< předchozí 1 2 3 další >
  Záznamů:  
Apifood - invertní krmivo pšenč. pův. 15kg Kód: 104740
INFO O APIFOODU Invert - pšeničného původu, balení 15 kg v plastovém kbelíku, cena 22 Kč/kg, t.j. kbelík za 330 Kč. Na toto zboží...
Cena: 330,00 Kč/ks s DPH
ks

Apifood - invertní krmivo pšenč. pův. 15kg

Kód: 104740

INFO O APIFOODU

Invert - pšeničného původu, balení 15 kg v plastovém kbelíku, cena 22  Kč/kg, t.j. kbelík za 330 Kč.

Na toto zboží se nevztahuje doprava zdarma.

Složení, které uvádím na konci komentáře asi většině včelařů nic nepoví. A tak si dovoluji delší komentář Z VLASTNÍCH ZKUŠENOSTÍ – JIŽ DVOULETÝCH. V roce 2010 jsem nakrmil pšeničným invertem jak polské tak i německé (vyráběno ale v Rakousku) provinience. Podstatný statisticky prokazatelný rozdíl jsem neshledal mezi těmito inverty žádný. Až na to, že ""Německý"" (případně francouzský a i některé české) jsou řidší až daleko řidší a zde NEVIDÍM DŮVOD KUPOVAT draze VODU. Někdy je obsah vody až okolo 29% což je až příliš. Proto jsem se rozhodl na další léta pro polský produkt, který je hustší (+- 22% H2O) a je balen po kbelících á 15 kg a je tedy ideální pro manipulaci, skladování i PODÁVÁNÍ.

Kbelík je zárověň levným krmítkem, a lze jej použít posléze na cokoliv včetně skladování medu.

V tancích můžeme invert také dodat s cenovým rozdílem pouze +- 1 Kč a je nutné složit i v nočních hodinách ještěrkou a tank zaplatit, neboť výměna za jiný je z hlediska hygieny výroby nepřípustná.

V roce 2010 jsem nakrmil cca 100 a 100 včelstev a to na stejných stanovištích po částech, na jiných celá stanoviště. Obav jsem měl mnoho - zejména při u nás kolujících zprávách až o jedovatosti těchto invertů.

Jsem však velmi často v zahraničí a na vlastní oči sleduji již několik let v různých snůškových a klimatických podmínkách krmení těmito inverty - od Švýcarska, Bavorska, Hamburku až po Polsko a další státy. Osobně jsem s několika včelaři krmení inverty konzultoval na setkání profesionálních včelařů Německa v Soltau v zimě 2011. Jejich názor byl jasný - jiná ekonomičtější možnost zejména ve větších provozech není. Někteří i přes téměř o 50% vyšší cenu dávají přednost řepným invertům (NEZAMĚŇUJTE ale s řepnými roztoky s cenou nižší, ale ... – to je ve světě dávno vyzkoušeno a překonáno právě inverty = rozštěpenými roztoky), ale po loňském (r.2011) cenovém skoku cukru hlásili zase někteří návrat k pšeničným. K jiným dalším krmivům se vyjadřovat nechci. Nechci ani pomlouvat a hlavně se ani dohadovat.


A poznatky?

- o polovinu či o 70 % nižší náklady na práci při krmení. Kýblíky stačí 1x při hezkém počasí dovést na stanoviště a pak už jen lít. A jezdit krmit ""na kole"".

Nic nemíchám, nepřipravuji ...

- invert a to zejména pšeničný včelách ""nevoní"" . Tj. je daleko menší let po nakrmení. Lze krmit i ráno i v poledne. Ale pomaleji jej berou ! S tím je potřeba se naučit počítat a shledat to jako VÝHODU. Neboť tím vzniká POMALÉ PODNĚCUJÍCÍ KRMENÍ.

- skladování ? Venku, na dešti a i po roce skladování žádné problémy. Tedy není potřeba jako pro cukr suchá místost.

- průběh zimování? - myslím si, že sušší. Invert je daleko méně hydroskopický než cukr. Tedy můj úsudek je, že bylo lepší. (rok 2010) V roce 2011 jsem již NAKRMIL VŠECHNA VČELSTVA INVERTEM a tedy porovnání již nemám a jsem maximálně spokojen jako dalších přes sto včelařů.

- první prolet? slabý okolo 4. 2. u třetiny včelstev. Ostatní pak v březnu. A vše v pohodě. (rok 2010)

- stav zásob při první prohlídce? Stejný jako jinde. (rok 2010)

- krystalizace ? A TADY POZOR. TA JE - ALE JINÁ tzv. VLOČKOVATĚNÍ = TĚSTOVATĚNÍ - ne krystaly tvrdé !!! Té jsem se lekl a vyrazil se ptát co s tím? Včelař v zahraničí se usmál a řekl: Jakmile se zásoby oteplí od plodového hnízda, vločky se opět rozpustí. Tedy jakmile včelky začaly lozit po úle za např. 15 C ... objevilo se pár krystalů na podložkách. Nic však vážného a jakmile se oteplilo více ... zmizelo to.

- kolik a jak se krmí? De fakto + 10% jako kila cukru. Obsah vody je okolo 22 % vody. Chybí ale 10% energie, která se ušetří menším štěpením. A tím tedy více z krmiva zůstává. Nic méně ze začátku třebas raději jsem nakrmil více v obavách co se ""říká"". Zkrátka je potřeba se dívat do úlu při dokrmení a podle toho dokrmit.

- KRMÍM 1 KBELÍK TJ. 15 KG INVERTU NA 1 NÁSTAVEK 39x24 A DVA KBELÍKY TJ. 30 KG INVERTU NA 2 NÁSTAVKY 39x24, Langstroth 285 + 159 mm, apod...


Jak dlouho lze invert skladovat?

- z vlastní zkušenosti vidím že dlouho. Zda rok, dva či pět nedokáži posoudit. Každopádně jsem uskoval jednoletý invert, pak s ním krmil a v pohodě.


Je vhodný invert pro podněcování?

- myslím, že není. Nevoní, je to poklidné krmení. Pro podněcování v předjaří více doporučuji a také používám Apifondu, jež je taktéž invertní krmivo, ale cukerného - řepného původu ve formě těsta. Také při podněcování může dojít k narušení pozdějších medných zásob.


Je invert pod stálou kontrolou kvality?

- ano je. Z každé cisterny, která je rozplněna je prováděn komplexní rozbor. Každá cisterna má svoji šarži....


Lze tímto invertem falzifikovat med?

- NELZE !!! Polští přátelé věděli o této otázce již dlouho a přemýšleli jak zabránit falzifikaci medu. Falzifikace se odhalí již při 6% invertu v medu !!! Daleko spíše a jednodušeji než u cukru !!! JE ZAPOTŘEBÍ PŘEJÍT NA SVĚTOVÝ MODEL VYTÁČENÍ MEDU POUZE Z MEDNÍKOVÝCH PLÁSTŮ A UKONČIT STÁLÉ PŘEVĚŠOVÁNÍ PLODU A TÍM I ZBYTKU ZÁSOB!!!


JE TO DALŠÍ DŮVOD KE KOMBINOVANÉMU VČELAŘENÍ !!!!


Složení:
Sušina min. 77 max. 79+
Fruktoza min. 22 max 28
Glukoza min. 30 max. 37
Maltoza min. 17 max. 24
Maltotioza min. 5 max. 15
HMF max. 40 mg/kg


Pozn. Nesrovnávejte se složením medu !!! Včela v přírodě nasává z rostlin a producentů medovice také ZCELA JINÉ SLOŽENÍ NEŽ JE SLOŽENÍ MEDU !!!!


Doporučené dávkování krmení invertem přímo kýblem 15 kg
10 děr do víčka 2 mm vrtákem - odběr krmiva v délce trvání cca na 3 týdny. Vhodné na podněcování a krmení slabého včelsva a oddělků
20 děr do víčka vrtákem 2 mm vrtákem - odběr krmiva v délce trvání cca 14 dní

ZÁVĚR: Doporučuji "každému" včelaři SE S TÍMTO KRMENÍM SEZNÁMIT !!! NEKRMTE HNED VŠECHNA SVÁ VČELSTVA NARÁZ JINÝM KRMENÍM. NAKRMTE 20 AŽ 50% A POZORUJTE. Toto pozorování Vás totiž přesvědčí SAMO.


Apifonda /těsto/ - 15 kg, cena za 1 kg 42 Kč Kód: 104724
Složení: 85% řepný cukr, glukózový sirup, invertní cukrový sirup. Těsto je vynikající zejména pro doplňování zásob v období...
Cena: 630,00 Kč/ks s DPH
ks

Apifonda /těsto/ - 15 kg, cena za 1 kg 42 Kč

Kód: 104724

Složení: 85% řepný cukr, glukózový sirup, invertní cukrový sirup. Těsto je vynikající zejména pro doplňování zásob v období předjaří, kdy podání roztoku se problematické až nemožné. Na jaře 2011 zachránilo námi prodaných několik tun tohoto těsta nejedno včelstvo od uhynutí hlady. Toto těsto však NEZACHRÁNÍ ZBÍDAČELÁ a slabá (např. po silné varroáze) VČELSTVA od uhynutí na vyčerpání. Taktéž toto těsto plní PODNĚCOVACÍ ÚČINEK PRO větší kladení matky v předjaří a jaře. Musí se však potom podávat po delší čas ... Podání: po rozbalení krájím ostrým dlouhým nožem na cca 1 cm tlusté plátky, které po zadýmení a odehnání včel dávám na horní loučky pod víko. Těsto je v takové konzistenci, že v úle neteče. Podle potřeby včelstva opakuji. Dále jej používám pro přidávací klícky. To ale raději přidám trošku mletého cukru, aby těsto bylo sušší. Obecně za tepla a hlavně v létě má tendeci se pomalounku nahrnout dle gravitace na tu či onu stranu. Nu a v neposlední řadě jsem byl v období léta a pozdního léta neskutečně překvapen podněcovacím účinkem u oddělků, které trpěly nedostatkem zásob. Jednat je to dáno řepným původem, jednak mladou matkou ochotnou klást, ale i tak. A poslední možností je tímto těstem nakrmit na zimu. A to POZOR !!! PŘI JEDNÉ NÁVŠTĚVĚ !!! a za dodržení principu pozvolného krmení. Provádím tak, že do prázdného nástavku položím krabici, roztrhnu obal, aby včely měly přistup a za měsíc nástavek a prázdnou krabici uklidím. Sice je ona krmná surovina "dražší", ale aplikace a výsledek je úžasný.
Cukrové bílkovinné těsto s kvasnicemi, 0,5 kg Kód: 104380
Mletý mikrokrystalický moučkový cukr s deaktivovanými pivovarskými kvasnicemi. Těsto je vakuově baleno. naktivované kvasnice splňují...
Cena: 40,00 Kč/ks s DPH
ks

Cukrové bílkovinné těsto s kvasnicemi, 0,5 kg

Kód: 104380
Mletý mikrokrystalický moučkový cukr s deaktivovanými pivovarskými kvasnicemi. Těsto je vakuově baleno.

naktivované kvasnice splňují velmi dobře nutriční požadavky včel a jsou dostatečnou náhradou pylu v období, kdy pyl není k dipozici. Poskytují důležité bílkoviny, vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny pro včely. Výsledkem je, že včelstva rostou rychleji a výzkumníci tvrdí, že jsou odolnější vůči chorobám a prodejci ještě dodávají, že pak včelstva produkují více medu. Já osobně sděluji, že podněcování je v posledních letech velmi důležité a ekonomické zejména tam, kde tvoří mednou sklizeň převážně jarní snůšky. 
Kvasnice na krmné účely se skládají ze 100% z pivovarských kvasnic (Saccharomyces cerevisiae), které jsou vedlejším produktem při výrobě piva. Kvasnice se suší a deaktivují speciální technologií. Proto to slovo deaktivované. Použitá technologie zachovává pozitivní nutriční hodnoty, vitaminy, minerály a stopové prvky pivovarských kvasnic. Barva prášku je světle hnědá (trošku více do šeda než barva těsta feed bee), má sladce nakyslou chuť s charakteristickou vůní a aroma kvasnic. Obsah kvasnic je 20 %. Používá se stejně jako těsto feed bee a včely ho jedí rychleji.

Nutriční hodnoty samotných kvasnic:

Proteiny min. 40%
Max vlhkost. 6,0%
Surový tuk 1,0%
Hrubé vlákniny 2,0%
Max. (popílek) 6,0%
Nerosty:
Vápník 0,2%
0,2% hořčíku
Sodný 0,2%
Fosfor 1,5%
Selen 1 mg / kg
Měď 30 mg / kg
70 mg železa / kg
Zinek 50 mg / kg
Mangan 30 mg / kg


Aminokyseliny:
Methionin 0.6%
Lysin 3,5%
Cystin 0,6%
Threonin 2,0%
Tryptofan 0,7%
Vitamíny:
B1 (thiamin), 70 mg / kg
B2 (riboflavinu), 25 mg / kg
B3 (Niacin) 400 mg / kg
B5 (kyselina pantotenová), 100 mg / kg
B6 (pyridoxin), 25 mg / kg
B7 (biotin), 85 mg / kg
B8 (cholinu) 3500 mg / kg
B9 (kyselina listová) 18 mg / kg
Kartáč na čištění balonkových krmítek Kód: 104420
Velmi dobrý pomocník k čištění jak plastových tak skleněných balonových krmítek.
Cena: 109,00 Kč/ks s DPH
ks

Kartáč na čištění balonkových krmítek

Kód: 104420
Velmi dobrý pomocník k čištění jak plastových tak skleněných balonových krmítek.
Krmítko 2 rámkové plastové lang. 2/3 černé Kód: 104702
Nejlepší rámkové krmítko za skvělou cenu. Lze skládat do sebe.
Cena: 200,00 Kč/ks s DPH
ks

Krmítko 2 rámkové plastové lang. 2/3 černé

Kód: 104702
Nejlepší rámkové krmítko za skvělou cenu. Lze skládat do sebe.
Řadit dle: 
< předchozí 1 2 3 další >
  Záznamů: